Lifestyle
Pesë fustanet që do të veshin të gjitha ikonat e modës: Janë komode dhe të ngrohta dhe duken të përkryera
Demokracia
08:11 | 20 Nëntor 2022

Share:

Ardhja e ditëve të ftohta imponon trendë të rinj mode

Fustani është një veshje e preferuar e shumë grave, sepse me një veprim arrihet e gjithë dukja, por edhe lehtë kombinohet.

Në vazhdim kemi ndarë pesë modele fustanesh të cilat do të jenë moderne këtë dimër, transmeton Telegrafi.

1. Fustane lëkure

Çdo herë kur dëshironi të lini mbresa të fuqishme – qoftë ai ndonjë takim pune apo ndonjë ndejë, zgjidhni fustan lëkure – klasikë për çdo kohë.

 

2. Fustane të thurura

Thurja me brinjë është gjithmonë një zgjedhje e sigurt. Domethënë, pa marrë parasysh për cilën pjesë rrobash bëhet fjalë, materiali i thurur mirë gjithmonë duket elegant dhe komod.

 

3. Fustane me jakë të lartë

Është i gjatë, tepër i madh, nga materiali më i fortë. Modelet e këtilla të fustaneve në vjeshtë vishen si për raste të përditshme.

 

4. Fustane prej pelushi

Ne nuk kundërshtojmë, por edhe sa po shohim, as trendesistet botërore nuk kanë vërejtje ndaj këtij materiali trendi.

 

5. Mëngë të gjata + gjatësia mini e fustanit

Vishni xhaketë mbi fustan dhe dilni në takim me stil që të gjithë do ta vënë re.

 

 

Të ngjashme
Lifestyle • 29 Janar 2023