Sport
Patrick Kluivert ka katër djem: Të gjithë luajnë futboll, më i vogli ka nënshkruar sot kontratë me Barcelonën
Demokracia
19:09 | 25 Shtator 2023

Share:

Djali më i vogël i Patrick Kluivert nënshkroi sot kontratën e tij të parë profesionale në karrierë.

Ish-sulmuesi i madh Patrick Kluivert është kujdesur mirë për trashëgiminë e tij. Ai ka katër djem, që të katër janë futbollistë, por i fundit që i është bashkuar botës së futbollit profesionist është 16-vjeçari Shane Kluivert, i cili luan në ekipin e të rinjve të Barcelonës që në moshën 9-vjeçare, transmeton Demokracia.

Klubi katalanas sheh qartë potencialin tek ai pasi 16-vjeçari nënshkroi sot kontratën e tij të parë profesionale, duke shënuar fillimin e një karriere serioze futbollistike për të.

Tre vëllezërit e tij patën sukses mjaft të ndryshueshëm në futboll. Më i madhi është 26-vjeçari Quincy, i cili aktualisht është pa klub, por së fundmi ai ishte anëtar i një klubi holandez më pak të njohur të quajtur AFC Amsterdam Zaterdag.

Më pas sipas moshës është 24-vjeçari Justin Kluivert, i cili filloi në Ajax, më pas ishte anëtar i Romës, Leipzig, Nice dhe Valencia, dhe aktualisht është anëtar i klubit anglez të Premier League, Bournemouth.

Pas Justin dhe përpara Shane është 22-vjeçari Ruben Kluivert, një qendërmbrojtës që aktualisht luan për Dordrecht në ligën e dytë holandeze.

Patrick Kluivert luajti për Barcelonën midis 1998 dhe 2004, gjatë së cilës kohë ai shënoi 122 gola në 257 paraqitje dhe fitoi titullin e ligës spanjolle në sezonin 1998/99./Demokracia

Të ngjashme