COVID-19KosovaSot:10Të gjitha:160,540|Bota 241,295,858
Prishtina 9 °C
Lajme
Parashikimi i motit për ditën e sotme
Demokracia
08:23 | 18 Shtator 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Ngjarjet kryesore që do të ndodhin sot Mbahet mbledhja e 268-të e Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (KGJK, ora 09:00) Gjykimi në rastin ...

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat do të fuqizohen duke krijuar kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-29 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s.

Ka ndryshuar situata meteorologjike. Fushat me presion të lartë që ishin prezent mbi vendin tonë dalë nga dalë po dobësohen, kështu që priten ndryshime të elementeve dhe dukurive meteorologjike.

Të gjitha