COVID-19KosovaSot:279Të gjitha:158,675|Bota 227,951,739
Prishtina 18 °C
Lajme
Pamje prekëse: Nënat afgane hedhin fëmijët mbi tela për t’i shpëtuar nga talebanët
Demokracia
17:22 | 19 Gusht 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Ende s’ka datë të caktuar për takimin e radhës ... Presidentja Vjosa Osmani u shpreh pas takimit me Lajçak, se askush nuk do të kërkojë nga Kosova ...

Aeroporti i Kabulit është një nga pikat e pakta që shërben për largimin e afganëve të rrezikuar nga vendi.

Aktualisht atje ka mijëra persona, që presin me dëshpërim se çfarë do të ndodhë me fatet e tyre. Pamjet e fundit që vijnë nga Afganistani janë vërtetë të rënda.

Nënat, qëndrojnë pranë gardhit me gjemba dhe i hedhin fëmijët e tyre të mitur në pjesën e brendshme të aeroportit dhe i luten ushtarëve amerikanë që t’i shpëtojnë.

Të gjitha