COVID-19KosovaSot:258Të gjitha:230,395|Bota 557,809,123
Lajme
Pal Lekaj i AAK-së: T`i lëmë inatet politike, të votojmë për Trustin
Demokracia
12:14 | 23 Qershor 2022

Share:

Pal Lekaj nga AAK ka bërë thirrje që të votohet ligji për Trustin. Sipas tij qeveria, shumica dhe opozita sot duhet të bëhen bashkë meqë siç tha ai qytetarët e Kosovës i kanë sytë të gjithë kah Kuvendi.

“E nderuar qeveri, VV por edhe opozitë qytetarët i kanë të drejtuar sytë nga ne, doktorët, veteranët, sektori privat, policët, bujqit, gastronomët, zjarrfikësit, punonjësit civil, bizneset e vogla e të mesme. Me votën PRO për Trustit e përmirësojmë gjendje në secilin familje , t`i lëmë anash politikat ditore dhe të mendojmë për qytetarët”, tha Lekaj.

Të ngjashme