Lajme
“Pa asnjë ide politike Kurti shkon në Leposaviq’-Matoshi flet për vizitën e Kurtit në Veri
Demokracia
21:37 | 03 Prill 2024

Share:

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka kaluar ditën e mërkurë në komunat veriore.

I pari i ekzekutivit ka qëndruar edhe tëk vendi ku rreshteri Afrim Bunjaku u vra më 24 shtator të vitit të kaluar.

Komentatori politik, Halil Matoshi e ka vlerësuar si pa asnjë ide politike shkuarjen e Albin Kurtit në Leposaviq.

“Albin Kurti ka shkuar të territorin e Republikës së Kosovës për të cilën është përgjegjës dhe nuk e ka cenuar asnjë kodë”, ka thënë Matoshi.

Ai ka kritikuar Kryeministrin Kurti pse nuk i ka ftuar mediat e Prishtinës për të marrë pjesë në vendosjen e pllakës për Enver Zymberin.

Të ngjashme