Lajme
Osmani del në foto pa Prindonin me Klintonin dhe Klarkun, vetvetja i duket se është Kosova
Demokracia
15:15 | 19 Shtator 2023

Share:

Presidentja Vjosa Osmani po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo nga atje ka postuar një fotografi me dy figura shumë të rëndësishme për historinë e Kosovës, Ish-presidentin e SHBA-së Bill Clinton së bashku me gjeneralin Wesley Clark, shkruan Demokracia.com.

Osmani me të drejtë i ka quajtur që të dy heronj, por e çuditshme është se ajo për veten mendon se është Kosova.

“Dy heronj, një histori, Kosova në mes! 🇽🇰🇺🇸”, është përshkrimi i fotografisë nga Osmani. /Demokracia.com/

Të ngjashme