COVID-19KosovaSot:8Të gjitha:161,147|Bota 266,940,196
Prishtina -0 °C
Kuriozitete
Nuk e keni parë më herët, re të çuditshme ‘pambuku’ mbulojnë Argjentinën
Demokracia
09:20 | 24 Nëntor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Mblidhet Kryesia e Kuvendit, ky është rendi i d... Kryesia e Kuvendit të Kosovës do ta mbajë sot mbledhjen e radhës. Në këtë mbledhje pritet të...

Një fenomen i pazakontë i motit mahniti banorët në Argjentinë për shkak të formimit të rrallë të reve që dukeshin si lesh pambuku.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, javën e kaluar, retë e zakonshme u shndërruan në ato Mammatus mbi Casa Grande në Cordoba më 13 nëntor.

Formimi i çuditshëm i reve, megjithëse duket i bukur, mund të paralajmërojë për stuhi potencialisht të dhunshme.

Pamjet u ngarkuan në internet fundjavën e kaluar dhe janë parë më shumë se 10 mijë herë.

Njerëzit që shikonin videon i përshkruanin retë si ‘lesh pambuku’ dhe ‘të çuditshme’.

Të gjitha