Lajme
Një mik që nuk e kishte parë prej 20 vitesh i hipi në taksi – emocionoi miliona njerëz skena prekëse nga Dallasi
Demokracia
23:14 | 21 Qershor 2024

Share:

Danny B. dhe John J. nuk e kanë parë njëri-tjetrin për më shumë se 20 vjet. Miqtë e mirë u ndanë në fillim të mijëvjeçarit të ri ndërsa një ditë u ribashkuan në rrethana të papritura – në taksinë e Dannyt.

Domethënë, kur Danny pranoi udhëtarin, nuk i kishte shkuar kurrë në ndërmend se do të takonte dikë me të cilin kishte kaluar shumë kohë kur punonin në klubin e famshëm të natës “Phenomenon”.

Momenti kur ata kuptuan se e njihnin njëri-tjetrin u bë hit në TikTok (mbi tetë milionë shikime) dhe Reddit, aq sa qindra përdorues i kërkuan Dannyt të shfaqte një version më të gjatë të videos, gjë që ai e bëri.

Gjatë udhëtimit, të dy miqtë kujtuan kujtimet dhe miqtë e tyre të përbashkët, duke premtuar se do të takoheshin sërish.

“Shpresoj që të mos i humbasim më kurrë kontaktet”, shkroi Danny, duke shtuar se sa të lumtur ishin ata të dy me komentet jashtëzakonisht pozitive, të cilat deri më tani kanë marrë afro 7000.

“Nuk mund ta besoj se videoja u bë virale dhe preku kaq shumë njerëz. Faleminderit të gjithëve për dashurinë”, ka falënderuar ai.

Ndryshe, Danny dhe John punonin në një klub të quajtur Phenomenon, i cili ishte një vend takimi popullor në Dallas. Ajo u vizitua nga muzikantë, sportistë, modele, aktorë…

Part 2 of 3 or 4 (I’ll try to post by Monday). We Appreciate the love and the follows and glad we made people all over the world. Cant belive this went as viral as it did and touched so many. It’s truly humbling to us both give @John Johnson a follow. His laugh makes me laugh too….One Love #Uber #Uberdriver ♬ original sound – danny.b106

Të ngjashme