Kuriozitete
Një baba duke qarë ndau këshillën që i ndryshoi jetën
Demokracia
08:22 | 13 Maj 2023

Share:

Marrëdhëniet e prindërve të rinj shpesh përballen me sfida të shumta kur lind foshnja. Një baba vendosi të fliste për këtë dhe publikoi një video në në TikTok, në të cilën shpjegon se si vajza dy muajshe më parë ndikoi në marrëdhënien me gruan e tij.

Siç ka shpjeguar Jake në postim, disa ditë më parë ka pasur një debat me gruan dhe ka vendosur ta ndajë problemin me një kolege pune.

“I thashë se kam probleme në shtëpi, se me gruan time u grindëm një ditë më parë dhe marrëdhënia është ende e acaruar. Unë as nuk fola me të këtë mëngjes. Dhe më pas i thashë se kur të kthehem në shtëpi, me siguri do të përpiqem ta rregulloj problemin”, zbuloi Jake. Edhe pse ai priste kryesisht rehatinë e zakonshme mashkullore, ajo që dëgjoi nga kolegu i tij në fakt ia ndryshoi jetën.

“Kush të tha se do të ktheheshe në shtëpi sot? Unë nuk jam këshilltare marrëdhëniesh dhe jam personi i fundit që duhet t’ju tregoj se çfarë të bëni, por një gjë që ne shpesh e marrim si të mirëqenë është që sa herë që shkojmë në punë në mëngjes, do të kthehemi në shtëpi. Duhet të telefonosh gruan”, i tha një kolege e punës dhe kjo, siç thotë ai, e ka ndikuar aq shumë sa ka vendosur menjëherë të telefonojë gruan dhe t’i kërkojë falje për gjithçka.

Teksa i tregoi të gjitha, Jake u shpërtheu dhe qau.

@jake_no_khakis #fyp ♬ original sound – Jake Sutton

Të ngjashme