Kuriozitete
Një ari u fut në një furrë në Connecticut, trembi punonjësit dhe hëngri 60 ëmbëlsira
Demokracia
09:31 | 01 Qershor 2023

Share:

Një ari i uritur hyri në garazhin e një furre buke në Connecticut, trembi disa punonjës dhe shërbeu veten me 60 ëmbëlsira para se të largohej.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, punëtorët në qytetin Avon po ngarkonin ëmbëlsira në një furgon për dorëzim të mërkurën kur ariu u shfaq.

Ka 1,000 deri në 1,200 arinj të zinj që jetojnë në Connecticut, thotë agjencia shtetërore e mjedisit.

Pronarja e furrës, Miriam Stephens ka treguar se dëgjoi një punonjëse duke bërtitur se kishte një ari në garazh.

Williams i tha stacionit televiziv WTNH se ajo bërtiti për të trembur ariun, por ai u tërhoq dhe u kthye tre herë.

Williams tha se ariu e sulmoi atë, kështu që ajo doli nga garazhi dhe vrapoi.

 

Të ngjashme
Kuriozitete • 17 Qershor 2024