Sport
Neymar e ka vendosur! Ja klubi me të cilin është gati të nënshkruajë ylli brazilian
Demokracia
08:41 | 01 Qershor 2023

Share:

Edhe pse nënshkroi një kontratë të vlefshme deri në vitin 2025, Neymar do të ishte afër një largimi nga Parc des Princes. Braziliani u vu sërish në shënjestër të sharjeve dhe mallkimeve të tifozëve, përkrah Leo Messit, pas eliminimit nga Champions League dhe e ardhmja e tij duket të jetë larg kryeqytetit francez.

Edhe pse shkruhej se futbollisti që mbetet transferimi më i shtrenjtë në historinë e futbollit, 222 milionë euro, do të kishte marrë oferta të shumta, braziliani do të shqyrtonte vetëm një opsion. Sipas “Mundo Deportivo”, Neymar do të ishte i gatshëm të luante vetëm për Manchester United, një skuadër që tashmë ka shfaqur interes për transferimin e tij.

Manchester United, i vetmi klub që e dëshiron Neymar

Kështu, Neymar do t’ia kishte ekspozuar qartë synimet e tij drejtuesve të PSG-së. Nëse transferimi te Manchester United nuk realizohet, atëherë ai dëshiron të përfundojë kontratën me Paris Saint-Germain.

“Djajtë e Kuq” do të ishin të kënaqur me transferimin e Neymarit, por lëvizja është e ndërlikuar, jo vetëm në kuadrin e shumës që duhet t’u ofrojnë parizienëve, por edhe për shkak të kontratës së madhe që braziliani ka me PSG-në. Lojtari është me një nga pagat më të larta në Evropë dhe një transferim te United mund të ndodhë nëse pranon një tarifë më të ulët. /Demokracia.com

Të ngjashme