Lajme
Në xhipin e Radojiçiqit që u sekuestrua, u gjetën edhe targa false të KFOR-it
Demokracia
23:45 | 25 Shtator 2023

Share:

Policia e Kosovës, në aksionin e saj antiterrorist në Banjskë, ndër të tjera, sekuestroi edhe një automjet të tipit xhip mercedes, e që i njëjti mbante logo false të KFOR-it.

Vetura, sipas gjetjeve të policisë, i takon kriminelit serb, Milan Radojiçiq, i cili u ishte i përfshirë në sulmin dhe vrasjen e së dielës në veri, transmeton klankosova.tv.

Mediumi klankosova.tv, merr vesh që në xhipin e Radojiçiqit u gjetën edhe targa false të automjeteve të forcave paqeruajtëse të KFOR-it.

Të ngjashme