ShowBiz
Në një lidhje të re? – Shakira fotografohet e lumtur në brigjet e Miamit pas ndarjes nga Pique
Demokracia
12:24 | 01 Qershor 2023

Share:

Shakira ishte e gjitha e buzëqeshur të mërkurën kur u largua nga një skaf pas një dite të kaluar në detin e Miamit.

Ylli 46-vjeçar i muzikës pop, dukej e lumtur dhe e relaksuar e veshur me një këmishë të kaltër me mëngë të gjata dhe pantallona të shkurtra të zeza, shkruan DailyMail.

Dita e mbushur me argëtim e Shakiras në ujë vjen pas një shëtitjeje të ngjashme me yllin e Formula 1, Lewis Hamilton në fillim të këtij muaji.

Interpretuesja e hitit “Hips Don’t Lie” pranoi dorën e shoferit të makinës së garave ndërsa ai e ndihmoi atë të hipte në varkën e tij javën e kaluar përpara se të largohej me shpejtësi nga pallati 20 milionë dollarësh i Shakiras buzë detit.

Dyshja u kthyen disa orë më parë kur këngëtarja u fut në restorantin “Cipriani” të Miamit, ku Hamilton po darkonte me miqtë.

Pamjet nga nata tregojnë tifozen e Formula 1, Shakiran, duke përshëndetur shoferin, i cili e pranon atë me një buzëqeshje, ndërsa ajo po kalon pranë tryezës së tij.

Ndërsa Shakira mësohet se është beqare pas ndarjes së saj nga Pique, Hamilton ka qenë i lidhur ndër vite me modelen braziliane Juliana Nalu.

Këngëtarja e Amerikës së Jugut po e merr veten pas ndarjes së saj nga martesa e saj e gjatë me futbollistin Gerard Pique, 36 vjeç, verën e kaluar mes akuzave se ai e kishte tradhtuar me gruan me të cilën u takua pas ndarjes, Clara Chia Marti, 24 vjeçe.

Dyshja e ndarë kanë dy djem – Milanin, 10 vjeç dhe Saha, tetë – dhe këngëtarja më në fund postoi një deklaratë të gjatë në Instagram në spanjisht duke kërkuar nga mediat të respektojnë privatësinë e saj, në mënyrë që fëmijët e saj të mund të jetojnë jetën e tyre në paqe pa ‘vëzhgimin e vazhdueshëm të kamerave’.

Dashuria e Shakiras me Hamiltonin vjen pasi ajo ra në sy të aktorit Tom Cruise në Çmimin e Madh të Formula 1 në Miami në fillim të këtij muaji.

Ylli i “Misioni: Impossible” dukej si një zemërthyer me këmishën e tij të zhveshur dhe këmishën e bardhë me polo teksa shoqërohej me këngëtaren, e cila kishte veshur një bluzë jeshile seksi që tregonte dekoltenë e saj.

Një person i brendshëm i tha më vonë Page Six se Cruise ‘është jashtëzakonisht i interesuar të ndjekë’ bukuroshen kolumbiane pasi ‘ka kimi’ mes tyre.

Burimi vuri në dukje një tjetër gjë pozitive duke deklaruar: “Dhe ajo nuk është më e gjatë se ai”.

Por sipas Us Weekly, këngëtarja kolumbiane nuk është me kokë për yllin e “Eyes Wide Shut”.

Ajo supozohet se i konsideron thashethemet për takime ‘qesharake’ dhe nuk ka në plan t’i çojë gjërat më tej. Një burim i brendshëm zbuloi: “Shakira kaloi një kohë të mirë duke u shoqëruar me Tomin në F1, por ajo nuk ka asnjë interes të takohet me të”.

Sipas gazetës spanjolle Marca, Cruise ishte ‘magjepsur absolutisht’ nga Shakira dhe u tha miqve se kishte ndjenja për të. Por fituesja e çmimit “Grammy” dyshohet se i është ‘lutur’ Tomit që të mos flirtojë me të, sipas një burimi që foli për revistën Heat.

Burimi shtoi: “Ajo nuk dëshiron ta turpërojë apo ta shqetësojë atë, por nuk ka tërheqje apo romancë nga ana e saj – ajo ishte thjesht miqësore. Ajo është e kënaqur, por jo e interesuar”.

Të ngjashme