Sport
Ndodh në ligat e ulëta gjermane, futbollisti e turpëron portierin me “mashtrimin e vitit”
Demokracia
14:49 | 04 Shtator 2022

Share:

Hanok Teklab, futbollisti i divizionit të katërt gjerman Munster, ka realizuar një trik të pabesueshëm pasditen e së shtunës, gjatë ndeshjes kundër ekipit të dytë të Këlnit.

Teklab ishte shënuesi i het-trickut në fitoren 4:2, dhe goli i tretë në kohën e fundit sigurisht që tërhoqi vëmendjen më të madhe.

Futbollisti nga Eritrea fitoi një top në qendër të fushës, vrapoi drejt portës kundërshtare dhe mashtroi keq portierin kundërshtar duke realizuar gol të rrallë.

PAMJET

Të ngjashme