COVID-19KosovaSot:42Të gjitha:108,073|Bota 195,565,304
Prishtina 38 °C
Lajme
Ndodh LIVE: Shfaqet aeroplani luftarak rus, kryeministri spanjoll e presidenti lituanez largohen nga konferenca në panik
Demokracia
18:17 | 08 Korrik 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Ja në çfarë ore do të paraqitet nesër Loriana K... Kosova tashmë ka fituar dy medalje të arta në Lojërat Olimpike Tokio 2020, duke bërë kështu q...

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez dhe presidenti i Lituanisë, Gitanas Nauseda, u përballën me në një situatë paniku përgjatë një konference për media në një bazë ushtarake lituaneze, pasi një aeroplan i paidentifikuar i Rusisë ishte shfaqur papritur.

Ata janë zhvendosur menjëherë nga vendi ku ishin, dikush ka larguar flamujt prapa tyre, derisa disa ushtarë që ishin aty janë parë duke u përgatitur për çfarëdo situate.

Lidhur me rastin ka dhënë sqarim edhe vetë presidenti i Lituanisë, derisa ka rikujtuar se të dy shtetet janë anëtare të NATO-së.

Të gjitha
Auto&Tech • 28 Korrik 2021