COVID-19KosovaSot:279Të gjitha:158,675|Bota 227,951,739
Prishtina 20 °C
Lajme
Mini-Shengeni, Rama e Vuçiq sot dhe nesër në Shkup
Demokracia
11:10 | 28 Korrik 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Edi Rama dhe ministrat mbërrijnë në Presidencë ... Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Presidencë për ceremoninë e betimit tek Presidenti Ilir M...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot dhe nesër do të takohet në Shkup me kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Takimi vjen nën suaza të iniciativës për bashkëpunimi të njohur si “Mini -Shengen”.

Liderët pritet të marrin pjesë në Forumin Ekonomik për Bashkëpunim Rajonal të organizuar nga Odat Ekonomike të Shqipërisë Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë, raporton Alsat-M.

Të gjitha