Miku i madh i Kosovës, Tony Blair me mesazhe të fuqishme: Kujtojmë të gjithë ata që dhanë jetën për Kosovën e lirë

Kuvendi i Kosovës po mban seancë solemne për ardhjen e mikut të madh të Kosovës, ish-kryeministrin britanik, Tony Blair. Vizita e tij po shënohet në 25-vjetorin e çlirimi dhe përfundimit të fushatës 78-ditëshe të bombardimeve të NATO-s mbi ish-Jugosllavinë. Kryeparlamentari, Glauk Konjufca, derisa ka falënderuar Blairin për gjithë kontributin e tij në Kosovë, ia ka … Vazhdoni me leximin e Miku i madh i Kosovës, Tony Blair me mesazhe të fuqishme: Kujtojmë të gjithë ata që dhanë jetën për Kosovën e lirë