Lajme
Mbesa e heroinës së Prekazit | Sala Jashari e re prezantohet si kandidate e PDK-së për deputete
Demokracia
17:37 | 07 Qershor 2024

Share:

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi përmes një videoje ka prezantuar kandidaten e parë për deputete për zgjedhjet e radhës.

Bëhet fjalë për Sala Jasharin, që mban emrin e gjyshë së saj Sala Jashari, që është nëna e dy gjeneralëve të shquar të UÇK-së nga Prekazi, Sahit dhe Musa Jashari, shkruan Demokracia.com

Krasniqi në video shihet me zyrtarë tjerë të PDK-së.

POSTIMI I PLOTË:

Sot, në Partinë Demokratike të Kosovës i urova mirëseardhje Sala Jashari

Ajo mban me krenari emrin e gjyshes së saj, heroinës Sala Jashari, nënës së dy gjeneralëve të shquar të luftës sonë çlirimtare, Sahit dhe Musa Jashari nga Prekazi i lavdisë tonë kombëtare.

Me Salën si kandidate në listën tonë për deputetë, dhe të rinjë të tjerë që do të na bashkohen rrugës, PDK do të jetë më e pasur dhe më e fuqishme për zgjedhjet e ardhshme.

Mirë se vjen, Sala!

Sot, në Partinë Demokratike të Kosovës i urova mirëseardhje Sala Jashari

Ajo mban me krenari emrin e gjyshes së saj,…

Posted by Memli Krasniqi on Friday, June 7, 2024

 

Të ngjashme