ShowBiz
Martohet mbesa e Princeshës Diana
Demokracia
18:03 | 23 Mars 2023

Share:

Mbesa e Princeshës Diana, Lady Amelia Spencer, vendosi një unazë martese në dorën e majtë, duke zyrtarizuar marrëdhënien e saj afatgjatë me të dashurin e saj Greg Mallett. Ceremonia magjepsëse e martesës u zhvillua në Cape Town të ​​Afrikës së Jugut.

Çifti, të cilët janë bashkë prej 14 vitesh, kanë festuar dashurinë e tyre në fermën “La Cotte”, shkruan gazeta britanike “Daily Mail”.

Disa nga anëtarët e familjes së saj që morën pjesë në dasmë përfshinin motrën binjake të 30-vjeçares Amelia, Lady Eliza dhe dy vëllezërit e motrat e tyre, Lady Kitty dhe vëllai i tyre Samuel.

 

Gazeta britanike nxitoi të theksonte se babai i nuses, Earl Charles Spencer, nuk mori pjesë në ditën e madhe të vajzës së tij. Edhe kjo sepse ai donte të shmangte ish-gruan e tij, Victoria Aitken, nënën e Amelias.

Siç raporton gazeta franceze “Le Parisien”, çifti i dashuruar Amelia dhe Greg, janë treguar mjaft të matur për ditën e tyre të madhe në rrjetet sociale dhe nuk kanë komentuar se kush ishte dhe kush jo në ceremoninë e martesës.

Të ngjashme