Lajme
Marrin fund takimet në Ohër, Borrell del shpejt para mediave
Demokracia
22:01 | 18 Mars 2023

Share:

Bashkimi Evropian ka njoftuar se ka përfunduar takimi trilateral në Ohër.

Shefi i diplomacisë së jashtme të BE’së, Joseph Borrell pritet të dalë në konferencë pas pak.

Kjo u bë e ditur nga zëdhënësi i BE’së, Peter Stano, përmes një cicërime në Twitter.

Takimet e para ishin bilaterale mes ndërmjetësve dhe fillimisht Vuçiqit e më pas Kurtit dhe kanë nisur pak pas orës 10 në mëngjes.

Të ngjashme