COVID-19KosovaSot:6Të gjitha:272,051|Bota 621,975,762
ShowBiz
Leonora Jakupi na kujtoi edhe një herë që kjo është ngjyra e kësaj pranvere
Demokracia
19:55 | 20 Prill 2022

Share:

“Moda e lumtur” e përbërë nga ngjyra të ndezura, printime të thjeshta dhe silueta të pastra – ka qenë një nga tendencat më të mëdha të vitit 2022.

Nëse nuancat e ndezura janë kura për t’i ndihmuar blerësit të dalin nga gjendja e rënë emocionale e nxitur nga dy vjet në një pandemi, atëherë tendenca e ngjyrave të guximshme portokalli është ilaçi për dizajnerët këtë pranverë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonora Jakupi (@leonorajakupi)

Pikërisht, me një portokalli të ndezur erdhi edhe këngëtarja shumë e dashur, Leonora Jakupi. Ajo publikoi dy fotografi në llogarinë e saj në Instagram, e veshur me fustan, një pallto dhe cantë portokalli.

Kjo ngjyrë dominoi edhe në pasarelat e modës këtë vit. Dhe, në kundërshtim me rregullat (arbitrare) të modës që na thonë të reduktojmë ngjyrat e theksuara në një veshje, dizajnerët e këtij sezoni iu drejtuan asaj, me pamje portokalli nga koka te këmbët që padyshim tërheq vëmendje. /Prive.al

Të ngjashme