COVID-19KosovaSot:6Të gjitha:272,051|Bota 621,975,762
Lajme
Lajçak: Me Kovaçevskin e Osmanin pata diskutime të mira e të detajuara për Ballkanin
Demokracia
23:15 | 22 Shtator 2022

Share:

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York ka takuar kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski dhe kryediplomatin, Bujar Osmani.

Lajçak në një postim në rrjetin social “Twitter”, ka shkruar se me Kovaçevskin e Osmanin pasi diskutime shumë të mira dhe të detajuara për Ballkanin Perëndimor.

“Si gjithmonë, pata diskutime shumë të mira dhe të detajuara për Ballkanin Perëndimor me Dimitar Kovaçevski dhe Bujar Osmanin në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara”, ka shkruar Lajçak.

Të ngjashme