ShowBiz
Kuzhinieri i Princeshës Diana zbulon gatimin që ajo hante dy herë në javë
Demokracia
19:56 | 20 Shtator 2023

Share:

Princeshës Diana e pëlqente ushqimin e mirë nga bota dhe ajo kërkonte vazhdimisht të gatuhej nëse ishte duke darkuar në Pallatin Buckingham, në një restorant spektakolar apo në turne mbretërore. Sigurisht, kur qëndronte në shtëpi ajo preferonte ushqime më të thjeshta dhe më të shëndetshme.

Zakonet e të ngrënit të Princeshës Diana

Shefi mbretëror Darren McGrady ka zbuluar në kanalin e tij në YouTube drekat apo darkat e shijshme që Princesha Diana hante dy ose tre herë në javë.

“Kur punoja për Princeshën Diana, ajo ishte një mbrojtëse e 119 organizatave të ndryshme bamirësie, ajo shkonte në palestër tri herë në javë duke kërkuar të ishte më e mira në gjithçka që bënte”, përshkruan Darren McGrady.

“Ajo më tha: Darren, kujdesu për të gjitha yndyrat, unë do të kujdesem për karbohidratet në palestër”, vazhdon shefi i kuzhinës.

Darren shpjegoi se stili i tij i gatimit ndryshoi pas bashkëpunimit të tij me Princeshën e Uellsit. Lërini jashtë “kremrat e rëndë dhe salcat e pasura”. Në vend të kësaj ai përfshinte ushqim të shëndetshëm.

“Dhe specat e mbushur ishin një nga pjatat e saj të preferuara. Ajo e hante dy ose tre herë në javë“, u zbuloi ajo fansave mbretërorë.

Princesha Diana preferonte gatimet vegjetariane sesa ato me mish, ndaj specat e mbushur ishin perfekt për të si dhe patëllxhanët e mbushur./abcnews.al

Të ngjashme