Kurti hedh poshtë kërkesën e SHBA-së: Janë të pranueshme modelet si komunat e Maleve të Sharrit apo të Bjeshkëve të Rugovës…

Në komunat veriore të Kosovës, më 31 korrik, pati rrezik për përshkallëzim të situatës në konflikt të armatosur. Kështu ka thënë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Sipas tij, barrikadat që u vendosën në rrugët e veriut, në kundërshtim të zbatimit të vendimit për targat dhe dokumentet hyrëse për shtetasit serbë, ishin të pozicionuara në atë … Vazhdoni me leximin e Kurti hedh poshtë kërkesën e SHBA-së: Janë të pranueshme modelet si komunat e Maleve të Sharrit apo të Bjeshkëve të Rugovës…