Sport
Kryendeshja e Champions: PSG – Bayern Munich, formacionet startuese
Demokracia
19:45 | 14 Shkurt 2023

Share:

Paris Saint-Germain dhe Bayern Munich kanë publikuar formacionet startuese para kryendeshjes së mbrëmjes në Ligën e Kampionëve.

Stadiumi “Parku i Princave” në Paris hap dyert e takimit kryesor të mbrëmjes me fillim nga ora 21:00, në kuadër të takimit të parë në 1/8 e finales, shkruan Demokracia.com.

Dy trajnerët e skuadrave kanë vendosur për 11-shen me të cilën do ta nisin takimin.

Kylian Mbappe do ta nis përballjen kundër Bayern Munichut nga stoli.

Formacionet zyrtare:

Paris Saint-Germain: Donnarumma, Hakimi, Ramos, Marquinhos, Verratti, Neymar, Danilo, Nuno Mendes, Soler, Messi, Zaire-Emery.

Bayern Munich: Sommer, Upamecano, De Ligt, Pavard, Kimmich, Goretzka, Sane, Coman, Choupo-Moting, Joao Cancelo, Musiala./Demokracia.com/

Të ngjashme