Sport
Kroacia mposht Danimarkën, merr kryesimin  në Grupin 1
Demokracia
22:43 | 22 Shtator 2022

Share:

Kroacia ka shënuar fitore ndaj Danimarkës në sfidën e xhiros së pestë ën Liga A për ta përforcuar pozitën e parë në Grupin 1, shkruan Demokracia.com.

Kroatët triumfuan me rezultat 2:1 dhe tash janë në vendin e parë me 10 pikë një më shumë sesa Danimarka.

Franca pas fitores ndaj Austrisë tash është në pozitën e tretë dhe larg rrezikuar për të rënë në Ligën B.

Më poshtë gjeni komplet rezultatet e mbrëmjes së sotme në Ligën A: /Demokracia.com

 

Të ngjashme