Intervista
Krasniqi: Albin Kurti ka qenë në dijeni për secilin skandal të vartësve të tij
Demokracia
15:32 | 11 Shtator 2023

Share:

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi në një intervistë ka folur për zhvillimet në vend e në partinë që ai e drejton.

Krasniqi ka kritikuar punën e Qeverisë së Kosovës e cila tashmë ka hyrë në vitin e saj të tretë të qeverisës.

Kreu i PDK-së, ka thënë se kryeministri Albin Kurti është një lider me prirje totalitare dhe ka kontroll në gjithë Qeverinë e madje edhe në parti dhe çdo segment, pasi ai dëshiron ta ketë kontrollin e gjithçkaje.

Krasniqi tutje është shprehur se Kurti ka qenë në dijeni për secilin skandal që ka qenë i përfshirë secili nga vartësit e tij.

Ndiqeni videon e plotë:

Të ngjashme