COVID-19KosovaSot:7Të gjitha:107,578|Bota 176,485,321
Prishtina 19 °C
Arte
Kompozitorja Donika Rudi do të mbajë 3 koncerte autoriale në Francë
Demokracia
14:52 | 10 Qershor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Infektohen edhe 7 persona me koronavirus, vdes ... 7 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, derisa ka ...

Kompozitorja dhe drejtoresha e Festivalit ReMusica, Donika Rudi do të mbajë tri kocerte në Festivalin Viva Cite në Francë me 24 dhe 25 qershor.

Ky festival organizohet nga nga Komuna e Sotteville-lès-Rouen nën udhëheqjen artistike të Atelier 231, shkruan Demokracia.com

Donika do të performojë aty disa nga veprat e sa akustike, të cilat do të jepen në tri koncerte./Demokracia.com/

Të gjitha