Auto&Tech
Kjo është shuma marramendëse për të cilën pritet të shitet vetura e princeshës Diana
Demokracia
22:09 | 08 Qershor 2021

Share:

Vetura ‘Ford Escort’ që i përkiste princeshë Dianës do të dalë në ankand, pasi pronari i tanishëm e mbajti të fshehtë këtë detaj për 20 vite.

Princi Charles i kishte bërë dhuratë për fejesë princeshës së ndjerë këtë makinë në vitin 1981, shkruan Demokracia.com.

Makina do të dalë në ankan më 29 qershor dhe pritet të shitet për , 35-46 mijë euro.

Vetura u përdor nga princeshë Diana deri në gusht të vitit 1982. /Demokracia.com/

Princess Diana watching Prince Charles play polo in the car

Të ngjashme