Lifestyle
Këto katër pallto sfidojnë çmimin e tyre: Duken të fuqishme dhe shumë luksoze
Demokracia
13:06 | 17 Dhjetor 2022

Share:

Stinës së ftohtë, një pallto dimërore e mirë është një domosdoshmëri absolute

Disa nga palltot më të mira të leshta të cilësisë së lartë janë të përmasave të mëdha, të gjata deri në kyçin e këmbës dhe mjaft të gjera për t’u veshur mbi një pulovër të trashë.

Ka katër pallto në koleksionet aktuale të modës së rrugës, të cilat bien në sy aktualisht dhe janë të gjitha në nuanca neutrale nga leshi i devesë në gri dhe e zeza klasike.

Natyrisht, nëse dëshironi pallto leshi (apo me përzierje leshi) mbi poliester, kjo nuk do të jetë palltoja më e lirë të cilën do ta gjeni në markat e modës së rrugës.

Por mund të jeni të sigurta se stilet e mëposhtme janë ende relativisht të përballueshme për një pallto me cilësi të lartë – veçanërisht kur duken sikur sapo kanë zbritur nga pistat e modës këtë sezon.

Nëse jeni ende në kërkim të palltove të mëdha, më poshtë do të shihni katër prej palltove më të mira të leshta (sipas mendimit tonë) që sfidojnë çmimet e tyre.

Mango

E dallueshme për modelin e saj të përjetshëm, ajo sjell hijeshi grafik dhe thjesht elegancë të parezistueshme në një pallto tradicionale dimërore.

Zara

Kjo pallto kamel duket kaq e lëmuar falë konstruksionit të saj sublim prej leshi dhe prerjes me rripa.

Reserved

Ka vërtet shumë zgjedhje, dhe një gjë është e sigurt – kjo pallto me ngjyrë mund të vishet me çdo gjë. Nëse mendonit se kombinimi i palltove me ngjyra ishte një detyrë e vështirë, zgjidhni një ngjyrë jeshile dheu si kjo për të filluar dhe për ta parë vetë.

H&M

Mos harroni t’i hidhni një sy edhe modeleve gri të errët që fshehin disa pjesë vërtet të mrekullueshme që duken kaq të shtrenjta dhe mund të shërbejnë si bazë e elegancës jo modeste gjatë ditës.

Të ngjashme