COVID-19KosovaSot:279Të gjitha:158,675|Bota 227,951,739
Prishtina 20 °C
Kuriozitete
Këto janë patatet e skuqura më të shtrenjta në botë
Demokracia
12:56 | 28 Korrik 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Edi Rama dhe ministrat mbërrijnë në Presidencë ... Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Presidencë për ceremoninë e betimit tek Presidenti Ilir M...

Patatet e skuqura më të shtrenjta në botë kushtojnë plot 200 dollarë.

Restoranti “Serendipity 3” në Nju-Jork përdor patate shumë cilësore “Chipperbec” që gatuhen në dhjamë të pastër pate dy herë dhe spërkaten me pluhur ari 23-karatësh të ngrënshëm dhe tartuf.

Racioni i patateve shërbehet në një pjatë kristali me një orkide, tartuf të prerë hollë dhe djath Mornay. Salca, gjithashtu, është e mbushur me tartuf, një kërpudhë e rrallë sezonale.

“Tartufi është ylli kryesor këtu”, tha kuzhinieri i restorantit Serendipity 3, Frederick Schoen-Kiewert.
Restoranti tashmë pretendon rekorde botërore për hamburgerin më të shtrenjtë (295 dollarë) dhe akulloren (1000 dollarë).

Të gjitha