Lajme
Këtë javë tri seanca plenare, në rend dite Marrëveshjet Ndërkombëtare e Vettingu
Demokracia
12:28 | 12 Shkurt 2024

Share:

Gjatë kësaj jave, Kuvendi i Kosovës do t’i mbajë tri seanca parlamentare. Këtë e ka bërë të ditur shefja e Grupit Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari Lila, pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë.

Kusari-Lila tha se të enjten do të jenë dy seanca, ku në rend dite do të jenë marrëveshjet ndërkombëtare.

“Nga mbledhja e rregullt e Kryesisë me GP u dakorduam qe për këtë jave Kuvendi të mbaj 3 seanca plenare. E para është të mërkurën e cila do të vazhdojmë me seancën e papërfunduar. Ditën e enjte seanca e re është në ora 10:00, plotësim-ndryshimet e Kushtetueses sa i përket Vettingut. Vazhdon seance tjetër të enjten në ora 10:30, vazhdohet me votimin e Marrëveshjeve Ndërkombëtare”, tha ajo.

E sa i përket marrëveshjeve ndërkombëtare tha se PDK-ja nuk ka ndryshuar qëndrim.

“Sot është diskutuar shkurt çështja e votimit në seancë të marrëveshjeve ndërkombëtare, LDK dhe AAK-ja do ti votojnë”, tha ajo. /EO

Të ngjashme