COVID-19KosovaSot:728 Të gjitha:166,862|Bota 329,154,731
Sport
Juventus – Malmo: Allegri befason të gjithë me 11-shen, formacionet startuese
Demokracia
17:39 | 08 Dhjetor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Granit Xhaka tregon të vërtetën: Kjo është arsy... Tema e cila ka preokupuar gjithë shqiptarët ndër vite ishte mos ardhja e Granit Xhakës për ta p...

Juventusi dhe Malmo zhvillojnë njërën nga ndeshjet hapëse të mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampionëve.

Gjiganti italian dhe ai suedez do të përballen në “Allianz Stadium” në Torino me fillim nga ora 18:45, në kuadër të Grupit H, shkruan Demokracia.com.

“Zonja e Vjetër” e ka siguruar me kohë kalimin tutje, mirëpo ka synim të fitojë dhe të pres gabimin e Chelseas kundër Zenitit në mënyrë që të kualifikohet nga vendi i parë, ngase për momentin për shkak të goldallimit ndodhet në pozitën e dytë.

Në ndërkohë, Malmo që ka 13 gola të pranuar dhe vetëm një të shënuar nuk ka fare gjasa as për një vend që dërgon në Ligën e Evropës.

Formacionet zyrtare:

JUVENTUS: Perin, Arthur, Dybala, Alex Sandro, Kean, Bonucci, Bernardeschi, Rugani, Rabiot, Bentacur, Di Winter.

MALMO: Diaëara, Moisander, Rakip, Colak, Christiansen, Olsson, Ahmedhodziq, Birmanceviq, Innocent, Nielsen, Berget. /Demokracia.com/

Të gjitha