COVID-19KosovaSot:258Të gjitha:230,395|Bota 557,809,123
Lajme
Jep dorëheqje aktivisti i VV’së: Prej sot jam i çliruar nga liderët dhe liderucët e Lëvizjes
Demokracia
19:50 | 21 Maj 2022

Share:

Blerim Saramati, tashmë ish-aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje, ka njoftuar sot se ai është tërhequr nga kjo parti për shkak të shkëputjes së liderëve të partisë me aktivistë.

Ai përmes një postim në rrjetin social  Facebook renditi shumë arsye që sollën deri te vendimi i tij për të dhënë dorëheqje nga partia.

Një ndër shkaqet kryesore është edhe kandidimi i Mytaher Haskukës për të garuar në zgjedhjet lokale në Prizren, që siç thotë ai, aktivistëve iu imponua kjo kandidaturë nga qendra e partisë.

Postimi i plotë:

Të ngjashme