Sport
Javier Tebas komenton sërish thashethemet e transferimeve: Kylian Mbappe ka shumë të ngjarë të luajë në La Liga
Demokracia
21:43 | 25 Shtator 2023

Share:

Presidenti i La Ligës spanjolle, Javier Tebas, ka dhënë një përgjigje shumë specifike në pyetjen nëse futbollisti francez Kylian Mbappe do të transferohet në Spanjë verën e ardhshme.

Njeriu i parë i La Ligës spanjolle, Javier Tebas, pëlqen të komentojë dhe analizojë se çfarë po ndodh në disa klube spanjolle, gjë që sigurisht vlen veçanërisht për Real Madridin dhe Barcelonën, transmeton Demokracia.

Tebas kësaj radhe ka qenë i ftuar në emisionin e televizionit Movistar dhe ndër të tjera fjala ka folur edhe për thashethemet e përsëritura se kur Kylian Mbappe, një nga futbollistët më të mirë në botë, do të luajë në La Liga në moment.

Tebas nuk ka dhënë fare përgjigje diplomatike, por pak a shumë ka bërë të ditur se Mbappe sezonin e ardhshëm pritet të luajë në Spanjë – sigurisht me fanellën e Real Madridit.

“A jam i sigurt se ai do të vijë në Spanjë? Nuk jam i sigurt, por kjo është padyshim rruga e duhur për të.” u përgjigj Tebas./Demokracia

Të ngjashme