Lifestyle
Janë simbol i luksit, këto nuanca tregojnë se keni shumë stil
Demokracia
19:43 | 25 Nëntor 2022

Share:

Dimri ka ardhur dhe është koha për të nxjerrë garderobën për këtë sezon.

Këtë vit në trend janë pjesët me ngjyra më pastel, por mund të gjeni edhe disa të ndezura që sigurisht freskojnë pamjen. Mos ngurroni të eksperimentoni me këto ngjyra dhe ja cilat do të jenë në fron në periudhën e ardhshme.

Gri

Grija nuk ka qenë kaq aktuale dhe e kërkuar për një kohë të gjatë. Në gri për dimër, zgjidhni një nga artikujt kryesorë të veshjeve, si një xhaketë apo pallto. Nuk ka pamje më të mirë se një grua e veshur me një pallto gri që duket luksoze dhe me klas në çdo rast.

Krem

Në dimër kjo është një ngjyrë që nuk del nga moda dhe mezi hiqet nga froni. Një nuancë kremi neutrale është zgjedhja e duhur për aksesorët e modës si kapele, shalle dhe doreza dhe nuk do të lihen pas dore as pulovrat në ngjyrë kremi.

Portokalli

Ndoshta nuk e keni pritur këtë ngjyrë verore në këtë listë. E shmangur shpesh në dimër, portokallia vetëm tani ka arritur të marrë vëmendjen e saj. Duket kaq e sofistikuar dhe luksoze.

Jeshile e errët

Zgjedhja e çdo ndikuesi të modës bie mbi këtë ngjyrë. E gjelbëra nuk është dukur kurrë aq e bukur dhe elegante sa këtë sezon. Me siguri do të jeni në qendër të vëmendjes nëse zgjidhni një pallto jeshile, një beretë jeshile apo çizme jeshile të errët. /abcnews.al

Të ngjashme