COVID-19KosovaSot:728 Të gjitha:166,862|Bota 329,154,731
Lajme
Izolohet shefi i OKB-së, dyshohet për Covid
Demokracia
08:09 | 08 Dhjetor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Granit Xhaka tregon të vërtetën: Kjo është arsy... Tema e cila ka preokupuar gjithë shqiptarët ndër vite ishte mos ardhja e Granit Xhakës për ta p...

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres ka qenë në kontakt me një zyrtar të OKB-së me COVID-pozitiv dhe është në izolim në shtëpi si masë paraprake.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i selisë së OKB-së.

Guterres nuk ka simptoma dhe tashmë i është nënshtruar një tamponi që doli negativ.

Si masë paraprake, Guterres anuloi personalisht angazhimet e radhës deri në testin tjetër të enjten. Zëdhënësi i tij njoftoi se sekretari i përgjithshëm ka marrë së fundmi dozën e tretë të vaksinës.

Të gjitha