COVID-19KosovaSot:279Të gjitha:158,675|Bota 227,951,739
Prishtina 21 °C
Lajme
Ilir ​Meta dekreton kabinetin qeveritar “Rama 3”
Demokracia
21:18 | 14 Shtator 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Brenda një dite, mbi 1400 gjoba për shkelje të ... Që nga hyrja në fuqi e masave të reja, Policia së bashku me inspektoratet përkatëse komunale k...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të qeverisë “Rama 3” mbrëmjen së martës.

Më herët, ai kërkoi informacione nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me ministrat e rinj, për të cilët mori përgjigje se ndaj asnjërit nuk ka proces të hapur.

Lista e plotë e ministrave të dekretuar nga Meta

Edi Rama- Kryeministër;

Arben Ahmetaj – Zëvendëskryeministër dhe ministër i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave;

Olta Xhaçka – Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme;

Niko Peleshi – Ministër i Mbrojtjes;

Bledar Çuçi – Ministër i Brendshëm;

Delina Ibrahimaj- Ministër i Financave dhe Ekonomisë;

Belinda Balluku – Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë;

Evis Kushi – Ministër i Arsimit dhe Sportit;

Ulsi Manja – Ministër i Drejtësisë;

Elva Margariti – Ministër i Kulturës;

Frida Krifca – Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural;

Ogerta Manastirliu – Ministër i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale;

Mirela Kumbaro Furxhi – Ministër i Turizmit dhe Mjedisit;

Elisa Spiropali – Ministër i Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin;

Edona Bilali – Ministër i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes;

Bora Muzhaqi – Ministër i Shtetit për Rininë dhe Fëmijët;

Të gjitha