Lajme
I ringjallet “Zajednica” Gërvallës, merr pjesë në takim të Ambasadës së SHBA-së
Demokracia
10:20 | 31 Janar 2023

Share:

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, sapo ka arritur në ambasadën amerikane ku po mbahet takimi për të diskutuar mbi çështjen e Asociacionit.

Në këtë takim po marrin pjesë përfaqësues të partive politike, zyrtarë qeveritarë, ambasadorë e pjesëtarë të shoqërisë civile.

Hiç më larg se një javë, kryediplomatja e shpalli të vdekur “Zajdenicën”.

Takimi ka filluar nga ora 10:00.

Të ngjashme