COVID-19KosovaSot:279Të gjitha:158,675|Bota 227,951,739
Prishtina 18 °C
Kuriozitete
Gruaja fiton 1.2 milion dollarë pasi luajti me numrat e njëjtë të lotos për një vit
Demokracia
12:50 | 13 Shtator 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Brenda një dite, mbi 1400 gjoba për shkelje të ... Që nga hyrja në fuqi e masave të reja, Policia së bashku me inspektoratet përkatëse komunale k...

Një grua nga Michigan fitoi 1.2 milion dollar në lotari pasi luajti me besueshmëri me të njëjtin grup numrash çdo javë për një vit.

Gruaja 51-vjeçare u tha zyrtarëve të Lottery Michigan se filloi të luante Lotto 47, rreth një vit më parë.

“Unë kam luajtur Lotto 47 në internet për rreth një vit”, tha ajo. “Unë gjithmonë luaj me të njëjtat numra dhe i luaj në internet”.

Këmbëngulja e gruas u shpagua kur numrat e saj, 05-06-11-36-40-47, fituan çmimin e pare.

“Kur kontrollova rezultatet, pashë që dikush kishte fituar, por as që mendoja se mund të isha unë. Kur shikova pak më afër, numrat dukeshin të njohur. Kur verifikova në llogarinë time se isha fituesja, u trondita Unë jam ende e tronditur”, tha ajo.

Gruaja tha se planifikon të përdorë paratë e saj për t’i ndarë me familjen, për një pushim dhe për t’i kursyer për pension, transmeton Klankosova.tv.

Të gjitha