Grealish, Guardiola dhe Maguire u përfshin në një përplasje verbale në tunelin e Old Trafford pas derbit
09:43 | 15 Janar 2023

Jack Grealish, Pep Guardiola dhe Harry Maguire morën pjesë në një ‘diskutim’ të nxehtë në tunel pas fitores së bujshme me rikthimit të Manchester United ndaj Manchester Cityt të shtunën pasdite.

City kaloi në epërsi në Old Trafford të shtunën pasi Grealish, i cili doli nga bankina në vend të Phil Foden, shënoi me kokë në portën e David de Gea.

Megjithatë, United u përgjigj në një mënyrë disi të diskutueshme pasi Marcus Rashford nuk u ndal për pozitë jashtë loje dhe Bruno Fernandes shënoi golin e barazimit.

Rashford më pas e çoi Unitedin në një epërsi shokuese vetëm pesë minuta pas barazimit të Fernandes, me Cityn që humbi pikë të vlefshme në garën për titull në Ligën Premier.

Pas derbit të Mançesterit, reporteri Jan Aage Fjortoft pohoi se tensioni u përhap në tunelin e Old Trafford dhe lojtarët nga të dyja palët ishin të përfshirë.

Duke folur në një video në Twitter, ai zbuloi se Grealish ishte ‘shumë i zhgënjyer’ dhe ‘pak agresiv’ gjatë përfshirjes së tij në diskutim.

Fjortoft shtoi se trajneri i Cityt, Guardiola dhe kapiteni i United, Maguire, po ashtu “po flisnin pak” si pjesë e takimit të tyre në shkëmbimin e tunelit.

“Ne e dimë se ka një histori të madhe rreth këtij derbi. Pas humbjes 6-3, duhet të kuptoni se Manchester United do të jetë shumë i lumtur ta kthejë këtë lojë”, përfundoi ai.