Sport
Gjithçka gati për “Topin e Artë”, favoriti Karim Benzema mbërrin në ceremoni
Demokracia
19:56 | 17 Tetor 2022

Share:

Karim Benzema ka mbërritur në ceremoninë e “Topit të Artë” që mbahet në Paris.

Ceremonia e “Topit të Artë” do të mbahet nga ora 20:30 në Paris me çmimin që do të ndahet nga France Football, shkruan Demokracia.com.

Favoriti kryesor për çmimin prestigjioz individual është pikërisht sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema.

Futbollisti francez fitoi Ligën e Kampionëve dhe titullin e kampionit në La Liga si dy nga trofetë kryesor të “mbretërve”.

PAMJET:

Të ngjashme