Lajme
Gërvalla e Peci pjesë e tubimit të Kurtit me aktivistët e VV’së në 1 Tetori
Demokracia
23:39 | 17 Qershor 2024

Share:

Faton Peci e Donika Gërvalla të partisë së Vjosa Osmanit, sot ishin pjesëmarrës në përmbylljen e “javës së Lëvizjes”, në shënimin e 19-vjetori të saj, ngjarje në të cilën foli edhe kryeministri Albin Kurti.

Dy pjesëtarët e Listës GUXO, Ministrja e Jashtme Donika Gërvlla dhe Ministri i Bujqësisë Faton Peci, ishin pjesë e tubimit që u mbajt në sallën “1 Tetori” me aktivistët e VV-së.

Në këtë ngjarje, Kurti parashikoi sërish fitoren e partisë së tij në zgjedhjet e reja parlamentare.

Të ngjashme