COVID-19KosovaSot:8Të gjitha:161,147|Bota 266,940,196
Prishtina 1 °C
Diaspora
Gazetari kosovar fiton çmimin prestigjioz të gazetarisë në Suedi
Demokracia
08:33 | 19 Nëntor 2021

Share:

Share:

Share

Tweet

Ofendoi gjyqtarin Genc Nuza, FFK nis hetimet nd... Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje Abdyl Bellopoja kryetar, Isak E...

Gazetari me prejardhje nga Kosova, Diamant Salihu, i cili jeton e vepron në Suedi është shpërblyer mbrëmë me çmim në kategorinë ‘Zëri i Vitit 2021″.

Salihu aktualisht punon në televizionin publik të Suedisë.

Në kohën kur ai ishte nominuar për këtë çmim pati deklaruar se është i nderuar për nominimin e tij në një event të madh çmimesh.

Diamant Salihu ka punuar në gazetën kombëtare suedeze “Expressen” dhe katër vjet në televizionin suedez. Libri i tij i botuar së fundmi është “Tills alla Dor”.

Të gjitha