Kuriozitete
Filmi më i shtrenjtë ndonjëherë me protagonist Brad Pitt
Demokracia
09:07 | 30 Maj 2024

Share:

Filmi “FORMULA 1” i Joseph Kosinskit me protagonist Brad Pitt do të ketë një buxhet të jashtëzakonshëm prej 300 milionë dollarësh, duke e bërë atë një nga filmat më të shtrenjtë ndonjëherë.

Prodhuar nga Jerry Bruckheimer dhe Brad Pitt , në film do të luajnë gjithashtu Damson Idris, Kerry Condon, Tobias Menzies, Leëis Hamilton, Javier Bardem dhe Sarah Niles.

Filmi është planifikuar të publikohet më 27 qershor 2025.

Të ngjashme