COVID-19KosovaSot:258Të gjitha:230,395|Bota 557,809,123
Kuriozitete
E pranoi në shtëpi si refugjate: Britaniku me kalimin e kohës u dashurua në ukrainasen dhe e braktisi gruan për të
Demokracia
19:44 | 21 Maj 2022

Share:

Britaniku, baba i dy fëmijëve, la partneren pasi ra në dashuri me një refugjate 22-vjeçare, i cili erdhi të jetonte me ta pasi kishte ikur nga agresioni rus në Ukrainë.

Tony Garnett (29) dhe partnerja e tij, Lorna (28) mirëpritën Sofia Karkadim në fillim të muajit maj, por vetëm dhjetë ditë më vonë martesa e tyre në dukje e lumtur u prish dhe Toni shkoi të jetonte me Sofinë.

Roja, i cili jeton në Bradford, West Yorkshire, thotë se ai ra në dashuri me Sofinë dhe se dëshiron të kalojë pjesën tjetër të jetës me të.

Sofia, e cila iku nga Lviv në Ukrainën perëndimore, tha se i pëlqeu Toni sapo e pa dhe se të dy tani po jetojnë historinë e tyre të dashurisë, raporton dailymail.

Toni tregoi se me Sofinë ka një marrëdhënie që nuk e ka pasur kurrë më parë, duke shtuar se e di që ka bërë gjënë e duhur, transmeton Telegrafi.

Sofia punon si menaxhere IT. Ajo fluturoi për në Mançester më 4 maj pasi priti për javë të tëra në Berlin që të merrte vizën për në Britaninë e Madhe.

Toni flet sllovakisht, kështu që ai e përdori atë për të arritur një marrëveshje me Sofjen, por gruas së tij nuk i pëlqeu dhe u ndje e lënë jashtë.

“Kemi kaluar shumë mirë, por nuk kishte asgjë më shumë në atë kohë, megjithëse mund të shoh që Lorna ka filluar të ndihet xheloze dhe e zemëruar me të”, tha Toni.

“Në shtëpi e kuptova se po gjenim justifikime për tu prekur, ishte si flirtim, por asgjë më shumë se kaq nuk ndodhi në atë fazë”, tha ai.

Ndërsa çifti u afrua më shumë, Lorna u bë xheloze, kështu që Toni pyeti pse Sofia e ndiqte atë gjatë gjithë kohës.

“Atmosfera u bë shumë e keqe dhe Sofia më tha se nuk mund të vazhdonte të jetonte me ne”, tha ai.

Pasi gjërat u nxehën edhe më shumë, filloi një debat dhe Sofia tha se nuk do të jetonte më në të njëjtën shtëpi me Lornën. Toni i tha gruas se nëse Sofia do të largohej, do të largohej edhe ai.

Toni dhe Sofia më pas u vendosën te prindërit e Tonit dhe tani po kërkojnë një shtëpi për vete. 

Të ngjashme