COVID-19KosovaSot:12Të gjitha:228,292|Bota 526,816,831
Sport
Dueli ndaj Atalantës mund t’i dhurojë titullin Milanit, ja 7 lojtarët që pritet të luajnë ndeshjen e fundit në “San Siro”
Demokracia
13:40 | 14 Maj 2022

Share:

Milani mund të shpallet kampion i Italisë që në ndeshjen ndaj Atalantës, e programuar për tu zhvilluar nesër në orën 18:00, në stadiumin “San Siro”.

Kuqezinjtë mund të “kurorëzohen” kampionë që nesër nëse fitojnë me bergamaskët dhe Interi ndalet kundër Cagliaritnë Sardenja.

Me siguri Milani pas kampionatit me ose pa titullin do të ketë një revolucion në skuadër.

Dy janë thuajse të larguar si Fronk Kesi dhe kapiteni, Alesio Romanjoli, të cilët e kanë shprehur prej kohësh që nuk duan të vazhdojnë më karrierën në Milano.

Më pas vjen Samu Kastijeho, i cili prej kohësh e sheh veten ose në stol ose në tribunë.

Juniors Mesias, i cili ishte një zbulim për kuqezinjtë kur e morën si të panjohur nga Krotone, me shumë mundësi do të jetë i larguari i radhës nga “Milanello”.

Timue Bakajoko mund të jetë “divorci” tjetër, ku u rikthye te Milani për t’i dhënë një dorë mesfushës falë aftësive të tij fizike, por prej shumë kohësh ndodhet jashtë planeve të Stefano Piolit.

Në dyshim është e ardhmja e Brahim Diazit, i cili gjithmonë sa herë është thirrur ka shkëlqyer me paraqitjet e tij.

I fundit është Balo-Ture, i cili është një ndër blerjet e dështuara të “Djallit” në këtë sezon.

LISTA E PLOTË E LOJTARËVE QË PRITEN TË LARGOHEN NGA MILANI –

  1. Fronk Kesi
  2. Alesio Romanjoli
  3. Samu Kastijeho
  4. Zhunior Mesias
  5. Timue Bakajoko
  6. Brahim Diaz
  7. Balo-Ture. /Demokracia.com
Të ngjashme