ShowBiz
Disa nga filmat e rinj më të mirë që vijnë në Netflix gjatë muajit shkurt
Demokracia
11:53 | 29 Janar 2023

Share:

Një muaj i ri nënkupton shumë tituj të rinj të rreshtuar në Netflix, dhe nëse një listë e gjatë e publikimeve të reja është pak e mundimshme, prandaj janë përzgjedhur tetë filmat më të mirë dhe më të pritur që do të vijnë në Netflix në shkurt 2023.

Më poshtë gjeni filmat origjinalë të Netflix, dhe më pas janë disa tituj të licencuar që vijnë në Netflix të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mënyrë specifike (disponueshmëria e rajoneve të tjera mund të ndryshojë).

True Spirit 

Publikohet në Netflix: 3 shkurt

Pas publikimit të mirë të “Dog Gone” , titulli tjetër kryesor i Netflix në këtë zhanër është renditur për javën e parë të muajit.

I frymëzuar dhe i bazuar në historinë e vërtetë, e cila tashmë është përshtatur në një roman, filmi tregon historinë e vërtetë të Jessica Watson, një e re ambicioze që kërkon të thyejë rekorde në lundrim e vetme, pa ndalesë dhe pa asistencë në mbarë botën.

Your Place or Mine

Formacioni i Netflix për Ditën e Shën Valentinit është kryesisht në anën televizive këtë vit, por ndër grupet e filmave që Netflix ka planifikuar për muajin e romancës është rom-com me aktorët Reese Witherspoon dhe Ashton Kutcher, i titulluar “Your Place or Mine”.

Nga Aggregate Films dhe Hello Sunshine, filmi ndjek dy miqtë më të mirë në distanca të gjata që ndryshojnë jetën e njëri-tjetrit pasi ajo vendos të ndjekë një ëndërr të përjetshme dhe ai del vullnetar për të mbajtur një sy në djalin e saj adoleshent.

Unlocked

Netflix e filloi vitin fuqishëm me filmin e tij të ri të madh fantastiko-shkencor “JUNG_E”, dhe shpreson të vazhdojë vrullin e filmit korean në shkurt 2023 me Unlocked.

Me një kthesë të veçantë të teknologjisë Black Mirror , thriller sheh jetën e një gruaje të zakonshme duke u hakuar dhe kërcënuar pasi humbi telefonin e saj që përmbante të gjitha informacionet e saj personale.

We Have a Ghost

Publikohet në Netflix: 24 shkurt

Vjen nga regjisori i Freaky (2020) dhe Happy Death Day 2U   (2019) është We Have a Ghost bazuar në tregimin e shkurtër nga Geoff Manugh.

Komedia familjare ka të bëjë me atë që ndodh kur një familje bëhet menjëherë e famshme pasi zbulon një fantazmë në shtëpinë e tyre.

David Harbor luan fantazmën, ndërsa pjesa tjetër e kastit përmbyllet nga talentet e Jennifer Coolidge dhe Anthony Mackie.

Trailerat e hershëm dhe pamjet e ekranit sigurisht që sugjerojnë se do të jetë në një lojë argëtuese, por do të duhet të shohim se çfarë mendojnë kritikët dhe, më e rëndësishmja, audienca më vonë gjatë muajit.

Filmat më të mirë të licencuar që vijnë në Netflix të ShBA-së në shkurt 2023

The Lord of the Rings Trilogy

Foto: Warner Bros. Pictures

Publikohet në Netflix: 1 shkurt

Është gjithmonë mirë kur Netflix shton një koleksion të plotë filmash, qoftë një histori e plotë apo një trilogji. Në shkurt, do të marrim padyshim trilogjinë më të madhe të të gjitha kohërave në formën e përshtatjes së librave të JRR Tolkien nga Peter Jackson.

Filmat e përjetshëm “Lord of the Rings” ndjekin Frodon dhe shoqërinë në Mount Doom për të shkatërruar unazën e vetme që kërcënon Tokën e Mesme.

Lyle, Lyle, Crocodile

Publikohet në Netflix: 4 shkurt

Duke ardhur në Netflix si pjesë e marrëveshjes me kompaninë Sony është numri muzikor i familjes Shawn Mendes, Lyle, Lyle, Crocodile i cili ishte në kinema në gjysmën e dytë të vitit 2022.

Bazuar në librin për fëmijë, filmi flet për një krokodil memec që jeton në qytetin e zhurmshëm të Nju Jorkut.

Kastet për filmin janë Javier Bardem, Winslow Fegley, Constance Wu, Scoot McNairy dhe Brett Gelman.

La La Land (2016)

Publikohet në Netflix: 1 shkurt

Muzikali sillet rreth një pianisti dhe një aktoreje që bien në dashuri derisa përpiqen të kuptojnë se ku do të shkojnë më pas profesionalisht.

Filmi “La La Land” portretizon në mënyrë zemërthyese kulmet dhe ultësirat e ndjekjes së ëndrrave. Megjithëse i paketuar si një muzikal me energji të lartë, ai përmban nota prekëse që e bëjnë atë të shkëlqyeshëm.

Operation Finale (2018)

Publikohet në Netflix: 20 shkurt

Historia e vërtetë e “Operation Finale”

Regjisori Chris Weitz eksploron gjuetinë e vitit 1960 për kriminelin nazist të luftës Adolf Eichmann në filmin e ri artistik.

“Operation Finale” tregon historinë e vërtetë të gjuetisë së kriminelit të luftës Adolf Eichmann. Ai ishte përgjegjës për transportimin e miliona hebrenjve në kampet e përqendrimit, ku ata prisnin vdekjen e tyre. Një agjent i Mossad i quajtur Peter Malkin është në një mision për ta gjetur atë.

Ben Kingsley luan si Adolf Eichmann në “Operation Finale”

Interpretuesit të lindur në Guatemalë në këtë film i kërkohet të luajë një hero jo vetëm për Izraelin dhe popullin hebre, por edhe për vetë qytetërimin: Peter Malkin, agjenti i Mossad-it që kapi kriminelin nazist të luftës Adolph Eichmann në vitin 1961, në Argjentinë, ku ishte Eichmann, duke u fshehur nën një emër të supozuar.

Operation Finale nga kompania e filmit MGM, me regji të Chris Weitz nga një skenar i Matthew Orton , fillon me Malkin të Isaac në Austri, në 1954, duke kryer një bastisje në shtëpinë e një nazisti të dyshuar; shoku, i cili u qëllua duke u përpjekur të arratisej.

Të ngjashme