Lajme
Dialogu është “pika e dështimit, e jo pika e fortë” e Kurtit, thotë Dukagjin Gorani
Demokracia
22:49 | 02 Prill 2024

Share:

Për atë që rëndom trumbetohet si “pika e fortë” e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, përkatësisht dialogu me Serbinë, për opinionistin dhe gazetarin Dukagjin Gorani e kundërta është e vërtetë.

Unë s’di kush e ka nis këtë pohim që dialogu është pika më e fortë e Kurtit, mendoj që ka qenë pika me e dobët dhe pika më e dështuar e qeverisjes së tij është dialogu dhe menaxhimi i veriut. Ne jemi vend nën sanksione ose nën masa kufizuese për shkak të keqmenaxhimit të skajshëm të procesit të Dialogut”, ka thënë Dukagjin Gorani në Pressing të T7.

Të ngjashme